Čajovna Siva

Arabská kafírna a čajírna, čajový sklep s mnoha kvalitními čaji, vodními dýmkami a kvalitními ochucenými tabáky. Najdete u nás ale i zajímavá vína a to nejen arabská. K nim si můžete dát arabské speciality a cukroví z Blízkého východu. Kromě toho je zde i krámek s čajem, vodními dýmkami a dalším zbožím z Blízkého východu, a k tomu všemu Vám zahraje pečlivě vybraná orientální hudba.

Siva je oáza ležící na Sahaře, konkrétně v její libyjské části na pouštní cestě vedoucí z přístavu Marsá Mathúr. Nachází se nejseverněji z linie oáz táhnoucí se téměř paralelně s Nilem a přibližně 200 kilometrů na západ od jeho toku. Siva byla osídlena za 26. dynastie (přibližně mezi roky 664 a 525 před Kristem) a zůstala, stejně jako většina oáz, pod egyptskou kontrolou po celé dynastické období (tj. období před Kristem). Dodnes patří k největším a nejznámějším oázám Sahary, a to také díky starověkým památkám, jako je Aghurmi – chrám z období Ptolemaiovců, kde se roku 332 Alexandr Veliký za svého krátkého pobytu radil s Amonovým orákulem ohledně stavby Alexandrie.

Přejeme Vám příjemné posezení a doufáme, že stejně jako dávným obchodníkům a cestovatelům bude i Vám tato oáza v centru Prahy místem pohody a odpočinku...